Krepšelis (0)

Privačių namų savininkai išgraibstė valdžios paramą

 
Publikuota: 2013-07-19

Privačių namų savininkai gali gauti valstybės paramą.

Kai kurie Lietuvos gyventojai nepraleido galimybės už valstybės lėšas renovuoti savo individualius namus. Praėjusių metų antroje pusėje pirmą kartą tam buvo skirta tik 1 milijonas litų, tačiau už juos buvo atnaujinti 76 individualūs namai. Tikimasi, jog šiais metais už dalinę valstybės paramą jau bus renovuota 200-300 individualių namų.

Valdininkai neslepia, jog pernai norėjo išsiaiškinti, koks yra poreikis tokioms lėšoms. Pradžioje būta net nerimo. Liepą paskelbus kvietimą per dvi savaites nebuvo gauta nė vienos paraiškos. Tačiau rudenį namų savininkai užplūdo paramos skirstytojus.

Todėl šiais metais individualių namų renovacijai jau bus skirta daugiau lėšų.

„Pirmasis bandymas pasiteisino, todėl jau po mėnesio vėl skelbsime kvietimą“, - sakė Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo direktorius Arvydas Dragūnas.

Kol kas tam numatyta 3,4 milijono litų, tačiau A. Dragūnas neatmetė, kad lėšų bus skirta dar daugiau.

Gyventojai gali tikėtis valstybės paramos už namų, pastatytų iki 1993 metų, renovaciją. Valstybė dengia 30 procentų atnaujinimo išlaidų.

„Žmonės keičiasi langus, duris, stogus“, - vardijo fondo vadovas. Dažniausiai gyventojai įsisavina 20-30 tūkstančių litų valstybės paramą.

A. Dragūnas nesistebi, kad individualių namų renovacija vyksta kur kas sėkmingiau nei daugiabučių.

„Gyvenant name susitarti dėl renovacijos tereikia tik su žmona“, - juokavo pašnekovas.

Individualių namų savininkai taip pat gali pretenduoti į paramą įsigyjant saulės kolektorius, biokatilus, siurblius. Pernai tam buvo skirta apie 1 milijonas litų, šįmet – dvigubai daugiau.

Individualių namų renovaciją valstybė finansuoja iš taršos leidimų pardavimo.

 
smart foreash